Remi na ‘Kalderonu’, nastavlja se mrtva trka !

233

Derbi prvog dela sezone španske Primere odigran je na ”Visente Kalderonu”. Gostovala je Barsa, a pobednika nije bilo, pa obe ekipe i dalje imaku isti broj bodova na vrhu tabele u Primeri.

Cesc Fabregas,  Miranda

U derbiju 19. kola Primere, Atletiko je pred svojim navijačima igrao bez golova, 0:0, protiv Barselone.

Trener Barselone Tata Martino odlučio je da svoje najveće napadačke adute, Mesija i Nejmara koji su se tek oporavili od povreda, ostavi na klupi, a njihovo odsustvo u prvom poluvremenu ‘Jorgandžije’ su pokušale da iskoriste agresivnom i ofanzivnom igrom.

Atletiko je bio bolji rival u većem delu tog perioda igre, a najbolju priliku domaći su propustili u 29. minutu kada posle kornera Dijego Košta nije uspeo da iz neposredne blizine prosledi loptu u Valdesovu mrežu.

Dijego Košta je imao još par prilika, pretio je i David Vilja, a na drugoj strani Pedro i Inijesta su mogli da učine nešto više u finišu prvog dela igre.

Ipak, ostalo je 0:0, a u poluvremenu trener Barse odlučio je da Inijestu ostavi u svlačionici i priliku je pružio Leu Mesiju.

Njegovim ulaskom Barsa je postala življa, opasnija, a Argentinac je imao najbolju priliku u 69. minutu, kada je posle akcije sa Albom neprecizno šutirao glavom ka golu domaćih. Doduše, u 52. minutu sjajnu priliku imali su i domaći, kada je Valdes sjajno reagovao posle pokušaja da desne strane.

Kako je vreme prolazilo, Madriđani su ponovo preuzimali inicijativu, međutim nisu uspevali da nađu put ka Valdesovoj mreži.

Na drugoj strani priliku je dobio i Nejmar umesto Sančeza, ali ni njegov ulazak nije ništa bitnije promenio na terenu.

Posle ovakvog ishoda, obe ekipe imaju po 50 bodova, šest više od trećeplasiranog Reala, koji će u nedelju imati priliku da eventualnom pobedom nad Espanjolom ovaj bodovni zaostatak učini dvostruko manjim.