PRIMERA: Betis odnio tri bota iz Gijona, trojka Deportiva i Getafea!

310

betis

Fudbaleri Betisa pobjedili su u gostima ekipu Sportinga sa 2:1, tim iz La Corune moćan na svom terenu.

Ekipa iz Gijona povela je u 17. minutu pogotkom Carlosa Castra, ali su gosti na početku drugog poluvremena napravi preokret. Betis je prvo izjednačio u 46. minutu, strijelac je bio povratnik Joaquin, a potom je pobjedu i sva tri boda gostujućoj ekipi donio Ruben Castro golom u 57. minutu.

Poslije šest odigranih kola Betis je deseti na tabeli Primere sa osam bodova, dok je Sporting na 14. mestu sa tri boda manje. Deportivo je stigao do prve pobjede na svom terenu ove sezone, a u tome mu je svesrdno pomogao i igrač gostiju Gonzales, koji je i otvorio goleadu autogolom u 14. minut.

Za dva preostala gola pobrinuo se Lucas Perez, po jedan je postigao u svakom poluvremenu, a sve je bilo jasno već poslije 47. minuta i trećeg gola u mreži Espanyola. Getafe je odigrao furiozno u finišu, tri gola za deset minuta i tri velika boda.