Široki preko Irtiša stigao do Udinesea !

279

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su večeras na Pecari ekipu Irtiša sa 2:0, te su na taj način prošli u treće pretkolo Evropske lige, gdje ih čeka duel sa Udineseom.

Široki je već u šestoj minuti preko Landeke zaprijetio, ali je golman gostiju odbranio. Do zaslužene prednosti Širokobriježani su stigli u 19. minuti. Prekrasno je iz slobodnog udaraca pogodio Vedran Ješe za vodstvo od 1:0.

Gosti su prijetili najviše iz prekida, ali se Široki dobro branio. Wagner i Ćorić su imali dobre pokušaje, no golman Irtiša je ponovo na pravom mjestu. Gosti su imali jako dobru priliku u finišu prvog poluvremena. Kučera je pogodio stativu, ali ipak je Široki na odomr otišao s minimalnom prednošću od 1:0.

Široki je na otvaranju drugog poluvremena napravio još jednu odličnu priliku. Kordić je napravio sve sam, dobro je šutirao, ali ponovo se ispriječio golman Irtiša. Isti igrač je identičnu situaciju imao i u 67. minuti susreta, no golman gostiju je držao svoj tim u igri sjajnim intervencijama.

Bolju igru Široki je naplatio u 76. minuti. Odličnu akciju je završio Jure Ivanković za sigurnih 2:0. Do kraja se rezultat nije mijenjao, te Široki ide na megdan Udineseu.