Kup kralja bez iznenađenja: Hese Rodrigez briljirao, Real prvi polufinalista

219

2261754_FULL-LND-610x342

Fudbaleri Real Madrida savladali su Espanjol sa 1:0 u revanšu četvrtfinala Kupa kralja i istim rezultatom kao i u prvom meču overili plasman među četiri najbolje ekipe španskog Kupa kralja.

Odluka na “Santjago Bernabeuu” pala je već u sedmom minutu kada je sve bolji Hese Rodrigez na sjajnu asistenciju Ćavija Alonsa grudima primirio loptu i iskosa sa desne strane zatresao mrežu katalonskog tima.

Odličnu šansu da udvostruči prednost propustio je Kristijano Ronaldo u drugom poluvremenu pošto je iz izglede prilike pogodio samo spoljni deo mreže.

To nije ugrozilo plasman “kraljevića” u polufinale, a sve nade Espanjola da mogu nešto da urade definitivno su potonule u 78. minutu kada je ostao sa desetoricom pošto je Viktor Sančez zaradio drugi žuti karton.